Studium przypadku

Krzysztof + 15 osób

Poznaj scenariusz wykorzystania 10000h mniej na przykładzie wrocławskiego biura architektonicznego i dowiedz się jak pogodzić potrzeby właściciela i zespołu pracującego w modelu hybrydowym.

Wyzwanie

Wybór na lata w prestiżowej lokalizacji.

Krzysztof jest właścicielem i szefem studia architektonicznego z Wrocławia. Ich dotychczasowe biuro, ulokowane w jednej z kamienic, przestaje spełniać jego wymagania. Nowa siedziba ma spełniać specyficzne wymagania jego firmy w zakresie przestrzeni, komunikacji i otoczenia biznesowego. Co ważne, nie wszyscy pracownicy piętnastoosobowego zespołu pracują na stałe z biura. Dla Krzysztofa biuro to wizytówka, dlatego ważne jest otoczenie – restauracje, kawiarnie czy bary – w których będzie miał możliwość spotykania się ze swoimi partnerami biznesowymi.

Krzysztof szuka biura w pobliżu miejsc, do których będzie mógł zaprosić swoich partnerów biznesowych. Oczekiwania reszty pracowników mogą być inne.

Biuro to miejsce współpracy. Około 10 pracowników jego firmy na stałe pracuje z biura. Jednocześnie Krzysztof poszukuje większego miejsca, które będzie mogło zmieścić resztę zespołu w razie potrzeby.

Zespół 10 osób, który na co dzień pracuje z biura, korzysta z różnych środków transportu. Idealne biuro powinno być szybkie w komunikacji dla nich wszystkich.

Rozwiązanie.

10000h mniej umożliwiło Krzysztofowi i jej zespołowi wybór 7 najlepszych lokalizacji. Konfigurując zapytanie, Krzysztof określiła w kreatorze:

  • budżet miesięczny na poziomie 15000 PLN,
  • standard powierzchni to 13 mkw. na 1 osobę (premium),
  • okres najmu na do 3 lat,
  • 9 pracowników pracuje na open space, 1 osoba w gabinecie.

Krzysztof podjął decyzję, że jedynie osoby pracujące z biura będą brały udział w badaniu. W tym celu, w ostatnim kroku kreatora, wskazał ich adresy mailowe, na które otrzymali zaproszenie do 10000h mniej. Na 9 zaproszonych osób:

  • 5 zadeklarowało chęć transportu rowerem,
  • 2 wybrało samochód,
  • 2 komunikację miejską.

Ostateczny raport przygotowany na podstawie preferencji Krzysztofa i reszty zespołu wskazał 7 powielających się biur. Aby dokonać ostatecznej selekcji, Krzysztof spośród 3 biur o najlepszej komunikacji (z perspektywy całego zespołu) wybrał jedno, które w największym stopniu pokrywało się z jego preferencjami otoczenia.

Wsparcie zespołu 10000h mniej.

Proces zawarcia umowy najmu na mniejsze powierzchnie nie należy to trudnych, jednak warto zwrócić uwagę na kilka kwestii w zależności od typu biura:

  • możliwość wcześniejszego wypowiedzenia umowy w biurze serwisowanym
  • wakacje czynszowe w tradycyjnym biurze,
  • możliwość personalizacji przestrzeni.

Wsparcie naszego zespołu umożliwia odpowiednie przygotowanie do procesu negocjacji oraz zabezpieczenie interesów firmy. Niezależnie od swojego doświadczenia w najmie, warto skorzystać z usług doświadczonych doradców.

Oszczędność czasu

Zespół Krzysztofa może zaoszczędzić średnio 6 minut na komunikacji między mieszkaniem a biurem. W skali roku daje to około 48 godzin oszczędności. Dzięki 10000h mniej możesz wykorzystać ten czas jak tylko chcesz: na rodzinę, hobby, rozrywkę czy trening.

Kontakt

Chętnie Ci pomożemy.

Nasza technologia bierze na siebie wszystko to, co do tej pory niepotrzebnie zabierało uwagę naszych klientów, a oni mogą skupić się na tym co najważniejsze – efektywnym budowaniu swojego biznesu.

Adres firmy:
Proplab sp. z o.o.

Plac Małachowskiego 2
00-066 Warszawa Polska
NIP: 6572959540

Dane kontaktowe: