Technologia

Pracuj mądrzej.

Najlepszą odpowiedź na subiektywne potrzeby nawet tysięcy osób przynosi obiektywna technologia. Poznaj nasze narzędzie i dowiedz się jak przetwarzamy miliony scenariuszy i znajdujemy idealne biuro dla Twojej firmy.

Szkiełko i oko.

Wybór biura nie musi być oparty na intuicji i niepewności. Wierzymy w dane i wiedzę połączone z doświadczeniem ekspertów.

Technologia wykorzystywana przez nas do wyszukiwania biura i wyliczania wymiarów atrakcyjności lokalizacji biurowej, jak i szacowania czasów dojazdu, zbudowana jest na danych źródłowych OpenStreetMap. Kalkulacja dopasowania polega na zdefiniowanych uprzednio kategoriach POI (points of interest) i wagi przykładanej przez użytkownika do konkretnych wymiarów. Do rozwiązywania problemu routingowego (czyli znalezienia drogi z punktu A do B) wykorzystujemy silnik GraphHopper.

Globalne dane.
Lokalne korzyści.

Analizujemy setki zmiennych, aby przygotować rzetelne propozycje i wskazać idealne biuro dla Twojej firmy.

Wykorzystywany przez nas OpenStreetMap to opensourcowy, nieustannie aktualizowany, bliźniaczy w stosunku do Wikipedii projekt polegający na stworzeniu darmowej, edytowalnej bazy danych świata, motywowany ograniczeniami w wydobyciu danych geograficznych z niektórych rejonów, a także coraz większą dostępnością urządzeń satelitarnych. Wyliczenie czasu dojazdu opiera się na rzetelny danych o siatce dróg, zapewnionej dzięki urządzeniom satelitarnym oraz GPS. Silnik routingowy analizuje plik OpenStreetMap, wydobywa z niego ulice i konwertuje na graf składający się z węzłów (skrzyżowania) i krawędzi (ulice), gdzie każda droga posiada swoją wagę. Problem optymalizacji routingu jest rozwiązywany przy pomocy algorytmu Dijkstra lub A.

Miasto, masa, maszyna.

Nasza analiza to nie tylko suche dane na temat dróg – sprawdzamy m.in warunki topograficzne oraz natężenie ruchu, dzięki czemu w skali roku zyskujesz kolejne godziny.

Analizowane przez nasz algorytm dane obejmują powierzchnię i jej nachylenie, maksymalne prędkości i typy dróg. OpenStreetMap nie uwzględnia jednak danych o ruchu – jest to element, o który własnoręcznie wzbogacamy dane, mając na uwadze godzinową specyfikę dojazdu do biura (m.in. godziny szczytu). Dla każdego zdefiniowanego przez nas obszaru analizy liczymy unikalny współczynnik zatłoczenia drogowego, na podstawie ogólnodostępnych danych o ruchu oraz inkorporujemy go do naszych wyliczeń. Wagi przypisywane krawędziom umożliwiają stworzenie mapy dla różnych środków transportu oraz w różnych kierunkach. Bierzemy pod uwagę, że niektóre ulice są wyłączone z ruchu samochodowego lub pieszego, dwukierunkowego, a także nachylenie powierzchni.

Wiedza i doświadczenie.

Nasz zespół.

10000h mniej to projekt tworzony przez badaczy, analityków i ekspertów rynku nieruchomości. Poznaj nas i dowiedz się, jak nasze doświadczenie może odmienić Twój zespół.

Naszą misją jest stworzenie narzędzia, które realnie poprawia życie zespołów i efektywność firmy. Aby znaleźć idealne biuro, łączymy nasze doświadczenie w dziedzinie data-science i nieruchomości. Efektem jest unikatowe na skalę światową rozwiązanie do znajdowania czasu.

Scientist

image-e1630314542524
image-e1630314542524

Agata Skorupka

Scientist

SONY DSC
SONY DSC

Przemysław Szufel

Scientist

1553525432896-kopia
1553525432896-kopia

Piotr Ciżkowicz

Chief Executive Officer

Konrad Okła

Konrad Okła

Chief Technology Officer

Piotr Nietrzebka

Piotr Nietrzebka

Chief Operating Officer

Klaudia Mering

Klaudia Mering

Scrum Master

Dorota Cymkiewicz

Dorota Cymkiewicz

Front-End Developer

Rafał Wichowski

Rafał Wichowski

Back-End Developer

Rafał Lewańczyk

Rafał Lewańczyk

Chief Marketing Officer

Jakub Bawoł

Jakub Bawoł

Graphic Designer

natalia-opalinska

Natalia Opalińska

Kontakt

Chętnie Ci pomożemy.

Nasza technologia bierze na siebie wszystko to, co do tej pory niepotrzebnie zabierało uwagę naszych klientów, a oni mogą skupić się na tym co najważniejsze – efektywnym budowaniu swojego biznesu.

Adres firmy:
Proplab sp. z o.o.

Plac Małachowskiego 2
00-066 Warszawa Polska
NIP: 6572959540

Dane kontaktowe: